ubytování Herálec Vysočina chalupa
 • Interaktivní výstava Hry a klamy

  27.4.2014, Novinky.

  Interaktivní výstava v plném proudu

  Od 14. dubna se v hlineckém Společenském domě milovníkům vědy a techniky, ale i hlavolamů, logiky či prostě jen těm, kteří si rádi hrají, otevřela interaktivní putovní výstava libereckého iQ parku s názvem Hry a klamy.

  Více než 80 exponátů tvoří jedinečný celek putující po České republice a každá jeho zastávka se těší velkému zájmu návštěvníků. Nečekaně zábavné exponáty dětem a i dospělým umožní nahlédnout do světa vědy a techniky a ukázat, že tento svět může být plný her a zábavy.

  Všechny exponáty jsou interkativní. Zapomeňte na vymezovací pásky, ochranné vitríny nebo nerudného hlídače, který z vás nespustí oči, abyste se k exponátu nepřiblížili nepřiměřeně blízko. Zde to funguje naopak. Exponátu se jednoduše dotknout musíte. Vše se musí vyzkoušet, hlavolamy vyřešit, tajemství rozluštit, záhady odhalit. Aniž by to návštěvník tušil, poznává a propojuje infor
  mace z mnoha vědních oborů a disciplín jako fyzika, matematika, psychologie, medicína, jazykověda a další.

  Na školní výpravy čeká zvýhodněné vstupné. Výstava je otevřena denně včetně svátků do 11. května od 8 do 16 hodin, o víkendech a svátcích od 9 do 17 hodin.